Don't Miss
Home / Tag Archives: анкета

Tag Archives: анкета

Мртва трка на анкетите меѓу Пендаровски и Силјановска

Во рамките на статистичка грешка е разликата меѓу кандидатите за претседател Стево Пендаровски и Гордана Силјановска, објави ТВ Телма. Половина од нивниот рејтинг го има третиот кандидат Блерим Река. Најновата анкета на М-Проспект покажува дека пред официјалниот почеток на кампањата, ...

Read More »

Како до полесен пристап на жените до пазарот на трудот

       Во период мај-декември 2018 год. женската граѓанска иницијатива КЛЕА Битола, реализира проект „Олеснат пристап на жените до пазарот на трудот“ во Општина Битола.         Овој проект финансиски беше поддржан од страна на Општина Битола, а беше реализиран како дел ...

Read More »

СЈО ја губи довербата кај граѓаните

Мнозинство од 53,5 % од граѓаните немаат доверба во Специјалното јавно обвинителство и ова е голем пресврт споредено со сите претходни истражувања во кои СЈО имаше голема поддршка. Расте недовербата на граѓаните и во другите институции во правосудтсвото. Во редовното ...

Read More »

Реакција на СДСМ за анкетата на „Брима Галуп“

СДСМ како некредибилна ја оценува  анкетата на „ изработена по нарачка на неделникот „Република“ во врска со рејтингот на партиите и политичарите пред претстојните парламентарни избори. – ВМРО-ДПМНЕ десет години ги лаже граѓаните, им фрла прав во очи и ја злоупотребува ...

Read More »

Анкета на „Брима Галуп”: За ВМРО-ДПМНЕ 25,8 отсто, за СДСМ 16,7

На претстојните предвремени парламентарни избори за ВМРО-ДПМНЕ би гласале 25,8 отсто, а за СДСМ 16,7 отсто од граѓаните, покажуваат резултатите од анкетата на „Брима Галуп” спроведена на барање на неделникот „Република” во периодот од 11 до 17 ноември при што ...

Read More »