Home / Tag Archives: април 27

Tag Archives: април 27

Укинат притворот на Божиновска,Тарчуловски и Дурловски

Врховниот суд денеска им ја укина мерката куќен притвор на Љупчо Димовски, Јохан Тарчуловски, Игор Дурловски и Елена Божиноска, кои се обвинети за насилството во Собранието на 27 април. Судот мерката куќен притвор им ја замени со мерки на претпазливост, ...

Read More »