Don't Miss
Home / Tag Archives: атмосфера

Tag Archives: атмосфера

Томислав Тунтев: СДСМ ќе забележи убедлива победа на локалните избори

Го поздравуваме денешното распишување на локалните избори. Очекуваме убедлива победа на нашите кандидати за градоначлници и листи за советници, во интерес на граѓаните, порача денеска Томислав Тунтев, координатор на пратеничката група на СДСМ во Собранието. „Социјалдемократскиот сојуз на Македонија е ...

Read More »

Откажан дочекот на Новата 2017 на плоштад Македонија

Градот Скопје се откажува од дочекот на Новата 2017 година што требаше да се одржи на плоштадот Македонија. Средствата коишто беа планирани за организирање на дочекот и се во изност од околу 2 милиона денари, ќе се донирааат во социјални ...

Read More »

Во Новаци над 50% излезност

Во Општината Новаци, до овој момент според зборовите на претседателот на Општинската изборна комисија Стевче Стевановски, излезноста е нешто над 50 проценти. Од 2985 гласачи колку што се запишани во избирачкиот  список, досега на гласање се излезени околу 1484 гласачи. ...

Read More »

Битолчани го воскреснуваат туризмот во Преспа

Сите што во изминатите денови, откако почнаа летните одмори, макар еднаш биле на Преспанско Езеро се воодушевени. Некои дури не можат да поверуваат во глетката. Извонредно уредена песочна плажа, современ ресторан со капацитет од 360 гости,  специјализиран рибен ресторан за ...

Read More »