Home / Tag Archives: балкон

Tag Archives: балкон

Битолчанец од балкон на Широк Сокак со воздушна пушка пукал кон куче скитник

Битолчанец од балконот на неговата куќа на најамбиенталната улица Широк Сокак со воздушна пушка пукал кон куче скитник кое било на улицата, соопштија од Битолската полиција. Настанот се случил вчера, а полицијата му ја одзела воздушната пушка.           -На 17.04.2024 ...

Read More »

Кривична за 26 лица за оштетување на зградата на Општина Битола

Kривична пријава поднесе битолската полиција против 26 лица од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени четири кривични дела „оштетување туѓи предмети“, соопшти денеска МВР. Пријавените во периодот од 17.04.2016 год. до 27.04.2016 година во четири наврати сториле кривично ...

Read More »