Don't Miss
Home / Tag Archives: битолчанка

Tag Archives: битолчанка

Се трага по 15-годишна битолчанка

Вчера во Секторот за внатрешни работи-Битола Н.А.(47) го пријавил исчезнувањето на неговата ќерка. Н.А во полицијата пријавил дека истиот ден околу 8 часот од својот дом во непознат правец се одалечила неговата 15-годишна ќерка. Битолската полиција презема мерки за пронаоѓање ...

Read More »

Битолчанката Софија Бејковска сама го преплива Охридското Езеро

Софија Бејковска-Чачоровска, 29-годишната професорка од Битола, синоќа успешно пристигна на целта во Охрид, откако сама, после десет и пол часа поминати во вода го преплива Охридското Езеро во должина од 30 километри. Таа тргна од „Св.Наум“ и, бодрена од голем ...

Read More »