Home / Tag Archives: бизнисмен

Tag Archives: бизнисмен

Се одложи судењето за „Труст“, Кочан не направил увид во доказите

За седум дена се одложи судењето за случајот „Труст“, во кој обвинет е бизнисменот Сеад Кочан, бидејќи одбраната не добила листа на докази. Обвинителот на СЈО Гаврило Бубевски истакна дека тие до судот ги доставиле доказите во доволен број примероци, ...

Read More »

На Јутјуб се појави снимка на која Заев наводно бара поткуп од струмички бизнисмен

Интернет порталите попладневно емитуваат видео кое се појавило на На Јутјуб објавено од непознат корисник (hm home) на кое наводно се слуша разговор меѓу градоначалникот на Струмица Зоран Заев и еден локален бизнисмен. На видеото се слуша како наводно Заев ...

Read More »

Измамникот од странство се служел со познанството со амбасадорот на САД, Пол Волерс

Измамникот од странство, кој со измами подолго време престојувал во Битола, а за кој порталот на Битолски весник пишуваше денеска , и на измама успеал да измами не само неколку битолски хотели, туку да овозможи неговата “сопруга” на свет да ...

Read More »