Home / Tag Archives: БЈБ

Tag Archives: БЈБ

Притвор за Митко Чавков

Ексдиректорот на БЈБ, Митко Чаков, заврши во истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари. Судот на Чавков му одреди притвор поради тоа што до Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнале оперативни податоци од полицијата дека планира да бега. Информацијата ...

Read More »