Home / Tag Archives: Бојко

Tag Archives: Бојко

Борисов им објави војна на тајкуните

Бојко Борисов на сите големи бугарски газди кои бараат помош од Владата за справување со последиците од пандемијата им даде невообичаено решение. Во сиромашната Бугарија моментно според полициските статистики има три возила марка бугати, какво што вози Роналдо,241 автомобил марка ...

Read More »

Илинденска порака на Бојко Борисов:Гоце Делчев бил Бугарин!

Бугарскиот премиер Бојко Борисов во текот на денешната посета на Македонија, не заборави да каже дека прашањето за македонскиот национален херој и револуционер Гоце Делчев мора да се реши до октомври, меѓутоа не кажа дали дали бугарската влада ќе преземе ...

Read More »