Home / Tag Archives: Бобан. Олга

Tag Archives: Бобан. Олга

ВМРО ДПМНЕ со три добитни места од Битола

Соопштувајки ги имињата на кандидатите за пратеници, лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашната прес конференција истакна дека повеќе од 95 отсто се нови кандидати. Во “петката“ носител на листата е Игор Дурловски, на третото место се најде Силвана ...

Read More »