Home / Tag Archives: богатство

Tag Archives: богатство

Промоција на лингвистичко “богатство“ во училиштето Братство

Во просториите на  ООУ „ Братство“, во присуство на градоначалникот на Општина  Карпош Стефан Богоев, високиот комесар за национални малцинства на ОБСЕ Ламберто Заниер, проект- менаџерот на НАНСЕН дијалогот за интеркултурна соработка Ветон Зеколи, како и на авторите Веселинка Лабровска ...

Read More »

Администрацијата на Трамп ќе „тежи“ 35 милијарди долари

И додека Доналд Трамп во кампањата се претстави како заштитник на „заборавените луѓе“ и во Белата куќа влегува со поддршка пред се на работничката класа, се поочигледно е дека во новата американска администрација ќе бидат милијардери и милионери. Покрај Трамп ...

Read More »

Кривична против битолчани кои се обиделе да шверцуваат вредни артефакти во странство

СВР Битола, во два одделни случаи, поднесе кривични пријави за присвојување, оштетување или уништување и изнесување во странство на добра под привремена заштита или културно наследство или природни реткости. -Во првиот случај пријава е поднесена против К.Т.(64) од Битола, Т.Н.(31) ...

Read More »