Home / Tag Archives: Бојан

Tag Archives: Бојан

Циле: Никој не ми се закануваше да дадам пари

Силјан Мицевски по сведочењето кај обвинителката Вилма Русковска, кое траеше повеќе од два часа, рече дека тој сам побарал од Обвинителството да го дополни исказот за случајот „Рекет“. Мицевски рече дека не добивал закани за да му даде 720 илјади ...

Read More »

Не само Бојан туку и други го злоупотребуваа моето име

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, по една недела молк и криење, денеска се појави во просториите на СЈО. Во изјава за медиумите Јанава истакна дека го охрабрува обвинителството да го расчисти случајот „Рекет“ до крај. -Од моментот на мојот избор ...

Read More »

Библиотеката го одбележа својот патронен празник

Битолската библиотека  свечено го одбележа Патрониот празник. На почетокот на настанот на присутните им се обрати м-р Бојан Стефановски, директор на НУУБ „Св. Климент Охридски“ – Битола. Присутните гости уживаа во прекрасниот поетско – музички рецитал по повод 50 години ...

Read More »