Home / Tag Archives: Боки

Tag Archives: Боки

Боки 13 во изолација во “Шутка“ судењето одложено

Денешното рочиште за случајот „Рекет“ се одложи, бидејќи обвинетиот Бојан Јовановски не беше спроведен од истражниот затвор „Скопје“, но и по барање на адвокатите, поради моменталната состојба со корона вирусот. Јовановски не беше спроведен до Кривичниот суд, бидејќи пред два ...

Read More »

Боки 13 во Милано со мајка му за три денар спискал 150.000 евра

За неколку дена, на шопинг во Милано Италија, односно крајот на февруари 2019 година, Бојан Јовановски и неговата мајка Јасминка Јовановска потрошиле стотина илјади евра на шопинг. Обвинителката Ивана Трајчевска ги читаше извршените трансакции, па редеше суми од : 3.605 ...

Read More »

Боки:Осудетете ме, да не се мачиме!

Oбвинетиот Бојан Јовановски во директно испрашување на сопругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана, ја праша дали се сеќава на гала-вечерите организирани во нивната, како што рече „велелепна палата”. „Дали се сеќавате на гала-вечерите организирани во вашата велелепна палата”, рече Јовановски. ...

Read More »

Благајничката на Камчев.Две торби со евра му извадив за Боки

Мирјана Бошковска, девизен референт и благајник во „Орка холдинг“ во моментот сведочи на судењето за случајот „Рекет“, а пред неа сведочеше Ана Камчева. Таа пред судот појасни како ги вадела парите од приватните сметките на Камчеви. -Во декември 2018 година ...

Read More »

Камчева и Боки си играат пинг-понг со случајот “ Рекет ‘

Бојан Јовановски бараше од Ана Камчева на денешното судење за „Рекет“ да опише точно каков бил несесерот во кој наводно му дала 350.000 евра. Тогаш таа рече дека несесерот и го дала нејзината свекрва Ратка Камчева, и била со светла ...

Read More »

Боки 13 вратен во Шутка

Првоосомничениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски познат во како Боки 13, вчера бил вратен од болницата „8-ми Септември“ во затворот во Шутка, потврдуваат од затворот. Неизвесно е дали денеска ќе биде донесена одлука по барањето на одбраната на Боки 13 ...

Read More »

Шест месеци затвор за таткото на Боки 13

Миле Јовановски, татко на Боки 13, e осуден на казна затвор од шест месеци, откако претходно призна вина. Тој беше обвинет за физички напад на свештеникот Виктор Стојчев. Обвинетиот Јовановски денеска не беше присутен во судница за да ја чуе ...

Read More »

Луксузното гнездо на Боки-13 во скопско Волково Додека аферата „Рекет“ ги бранува јавноста и социјалните мрежи, на интернет се појавија фотографии од луксузниот дом на Боки – 13, еден од осомничените во случајот. Локацијата на неговиот дом е во најелитниот ...

Read More »

Продолжува серијалот “Рекет“

На дигиталното издание на италијанскиот весник Ла Верита денеска беа објавени третата група на судио материјали поврзани за случајот „Рекет“, кои всушност се телефонски разговори меѓу првосомничениот Бојан Јовановски – Боки 13 и бизнисменот Орце Камчев, во кои, според весникот, ...

Read More »

Објавени сите снимки од разговорите меѓу Камчев и Јовановски Италијанскиот весник Ла Верита денеска објави уште еден текст со нова снимка од разговори меѓу Јордан Камчев и Бојан Јовановски, но притоа ги направи достапни и сите останати разговори кои ги ...

Read More »