Home / Tag Archives: бројот

Tag Archives: бројот

Филипче:Расте бројот на излекуваните пациенти

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче на редовната прес-конференција информираше за најновата состојба со коронавирусот во земјата. „Најпрво дозволете да кажам дека ме радува фактот што секојдневно имаме нови и нови излекувани пациенти, денеска вкупно 18, од нив 13 ...

Read More »