Home / Tag Archives: брод

Tag Archives: брод

На бродот на траектот „Norman Atlantic“ остануваат уште 317 луѓе

На траектот „Norman Atlantic“ кој се запали во неделата наутро во Јонското Море, вечерта има уште 317 луѓе, објави прес службата на поморските сили на Италија, додека грчкото министерство за трговската морнарица објави дека и покрај паѓањето на ноќта, спасувачката ...

Read More »