Home / Tag Archives: будали

Tag Archives: будали

Афоризми:Блаже Докуле

          Комплетни личности сме. Испаднавме будали и во социјализмот и во капитализмот.           Се тепавме за крстот на Водици. Нема потреба, за сите ќе има по еден, еден ден.           Од како ја “избербатија” цела земја, на избори можат да ...

Read More »

Игор Југ требало да го убие Заев

После обвинувањата дека бил организатор на упадот во собранието, Горан Живаљевиќ во долго интеврју за српската „Хепи“ телевизија открива низа шокантни детаљи за кобниот 27 Април. Тој вели дека не само што не знаел дека ќе има упад, туку настаните ...

Read More »