Home / Tag Archives: Бујар

Tag Archives: Бујар

Османи:Евроинтеграциите немаат алтернатива

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска се сретна со шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас. Од прес службата на Османи соопштија дека разговарале за напредокот во меѓусебната соработка, активностите на двете земји за унапредување на комуникацијата, како и мерки ...

Read More »