Don't Miss
Home / Tag Archives: Чингаровска

Tag Archives: Чингаровска

Чингаровска призна вина за “Талир“

Елизабета Чингаровска од ВМРО-ДПМНЕ доби двегодишна условна казна откако денеска во Кривичниот суд се спогоди со СЈО и призна вина во случајот „Талир“, односно за незаконското финансирање на партијата, информираат од СЈО. За случајот „Талир“ СЈО неодамна поднесе обвинение, а ...

Read More »