Home / Tag Archives: Циле

Tag Archives: Циле

Силјан Мицевски сведок во “Талир “

Ново рочиште за предметот „Талир“, што се однесува на незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржи на 20 март, откако денеска во Кривичниот суд во Скопје странките дадоа воведни говори. Обвинителството денеска побара за следното рочиште да бидат повикани ...

Read More »

Циле: Никој не ми се закануваше да дадам пари

Силјан Мицевски по сведочењето кај обвинителката Вилма Русковска, кое траеше повеќе од два часа, рече дека тој сам побарал од Обвинителството да го дополни исказот за случајот „Рекет“. Мицевски рече дека не добивал закани за да му даде 720 илјади ...

Read More »

Циле на распит кај Русковска

Силјан Мицевски, кој е на распит кај Русковска, рече дека по втор пат дава исказ за случајот „Рекет”. Тој во изјава за медиумите рече дека парите ги уплатил на сметка на „Меѓународен сојуз“, чиј прв човек е Бојан Јовановски, а ...

Read More »

Циле за соработката со Боки: Ова е круна на мојот бизнис

Во врска со плановите на Боки 13 и потпишаниот Договор со ГП “Пелистер” за изградба на  Европски центар за возрасни   пишуваше и  Битолски весник во март минатата година. Што напиша тогаш Битолски весник. -Ова е круна на мојот долгогодишен бизнис, ...

Read More »

Што планираа Силјан Мицевски и Боки 13 со Меѓународниот сојуз

Во врска со плановите на Боки 13 и потпишаниот Договор опширно пишуваше Битолски весник во март минатата година. Што напиша тогаш Битолски весник Меѓународен сојуз Скопје заедно со ГП „Пелистер“ Битола започнува нов инвестициски проект за изградба на Европски ценар ...

Read More »