Home / Tag Archives: Дебар

Tag Archives: Дебар

22 новозаболени од “Ковид 19“

Министерот за здравство, доц. д-р Венко Филипче на денешната редовна прес-конференција информираше дека се дијагностицирани 22 нови пациенти со коронавирус, со што вкупната бројка во моментов изнесува 136 лица, при што посочи дека во текот на ноќта на Клиниката за ...

Read More »

Втора жртва од коронавирусот во Македонија

Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина пациент заболен од коронавирус. Се работи за маж на 63 годишна возраст од Дебар, кај кого дошло до нагло влошување на состојбата. Пациентот ...

Read More »

Донација од АД ЕСМ за Дебар

                                      АД ЕСМ во соработка со синдикалната организација на Компанијата и Синдикатот на РЕК Битола денеска за Дебар, каде што е седиштето на хидроцентралата “ Шпилје “ испратија хуманитарна помош од два камиони  за 1.000 семејства.           Помошта се ...

Read More »