Don't Miss
Home / Tag Archives: Дедо Мраз

Tag Archives: Дедо Мраз

И Дедо Мраз заболе од политичка деменција

                                                                                                                                                         Веќе ги живееме првите денови на Новата 2020 година.           Иако сеуште не сме отрезнети од новогодишното пијанство, проследено со многу емоции, радост, среќа и излив  на желби, сепак  животот  полека не враќа во реалноста.           По ...

Read More »

Обама како Дедо Мраз дели подароци на болни дечиња

Поранешниот претседател на САД, Барак Обама облечен како Дедо Мраз однесе подароци во детската болница во Вашингтон. – Имав прилика да разговарам со некои од дечињата и нивните семејства. Јас како татко на две ќерки можам да замислам како е ...

Read More »

Дедо Мраз пукал во ноќен клуб во Истанбул, 39 се мртви

Во вооружен напад во ноќен клуб во Истанбул синоќа загинаа 39 лица, меѓу кои 16 странци, а ранети се 69 лица, од кои четири се во критична состојба, изјави денеска турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Сојлу. Нападот бил извршен ...

Read More »

“Куќичката на Дедо Мраз” отворена за донации

Во срцето на Битола, наспроти Саат кулата, од саботата, 24. декември, по четврти пат и оваа година започнува хуманитарната акција “Куќичката на Дедо Мраз”. Куќичката на Дедо Мраз беше отворена точно  на пладне со настапот на детскиот хор  “Звончиња”. Во ...

Read More »

В среда, на пладне ќе се отвори Куќичката на Дедо Мраз

Во срцето на Битола, спроти градскиот часовник, в среда (24.12) точно на пладне се отвора Куќичката на Дедо Мраз. Во внатрешноста на објектот децата ќе можат да се запознаат и фотографираат со најсаканиот дедо на светот, а заедно со нивните ...

Read More »