Home / Tag Archives: дејсност

Tag Archives: дејсност

Музичко -уметнички перфоманс на Сузана Турунџиева

Познатата македонска пејачка, писателка и ТВ водителка, Сузана Турунџиева, со својот соло-настап,  ноќеска ги забавуваше карпошани, како дел од шестата вечер од „Културното лето Карпош – 2017“. На сцената, таа се претстави со богат избор од македонски и светски евергрин ...

Read More »