Don't Miss
Home / Tag Archives: Демократска

Tag Archives: Демократска

Во Новаци над 50% излезност

Во Општината Новаци, до овој момент според зборовите на претседателот на Општинската изборна комисија Стевче Стевановски, излезноста е нешто над 50 проценти. Од 2985 гласачи колку што се запишани во избирачкиот  список, досега на гласање се излезени околу 1484 гласачи. ...

Read More »

ДУИ: Граѓаните да не наседнуваат на провокации

Демократската унија за интеграција (ДУИ) по денешниот инцидент во Гошинце ги повика граѓаните да не дозволат да паднат во замка на вакви провокации и побараа од институциите побрзо расветлување на случајот.   – Граѓаните не треба да бидат вознемирени, но ...

Read More »