Home / Tag Archives: Џорџ Мајкл

Tag Archives: Џорџ Мајкл

Почина Џорџ Мајкл, поранешниот вокал на „Вем“

Поранешниот вокал на групата „Вем“, Џорџ Мајкл вечерва почина во 53. година од животот. Веста за смртта на легендарниот музичар ја објави неговиот публицист, а според изворите од полицијата, неговата смрт не се должи на сомнителни околности. Во писмено соопштение, ...

Read More »