Don't Miss
Home / Tag Archives: дивееле

Tag Archives: дивееле

Тројца битолчани во притвор, дивееле во кафуле на Широк сокак

СВР Битола поднесе кривична пријава против И.Л.(32), А.С.(31) и Б.Т.(20) сите од Битола поради постоење сомение дека извршиле кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“ додека против И.Л. и П.Д.(28) е поднесена пријава и за кривично ...

Read More »