Home / Tag Archives: дизел

Tag Archives: дизел

Се намалија цените на бензините и на дизелот

Малопродажните цени на бензините се намалија за 1,5 денари, а на дизелот за 2 денари. Новата цена на „евросупер БС-95“ изнесува 59,50 денари за литар, а на „евросупер БС-98“ е 61,50 денари за литар, а дизелот се продава по 46 денари за ...

Read More »

Бензините поевтинуваат за 1,5, а дизелот поскапува за 0,5 денари

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 1,5 денари од литар, а дизелот поскапува за 0,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава за 70,50 за литар, а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 72,50 денари. Новата ...

Read More »

Дизелот поевтин за два денара, бензините со иста цена

Од ноќеска на полноќ дизелот поевтинува за два денара по литар, а цената на бензините останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на рафинериските и на малопродажните цени на нафтените деривати во просек ...

Read More »

Повторно поевтинување на горивата

Малопродажните цени на бензините од вечерва  на полноќ ќе се намалат за еден односно за 1,50 денар. Дизелот, пак, поевтинува за половина денар. Регулаторната комисија за енергетика соопшти дека малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалува за 1,50 денар за ...

Read More »