Home / Tag Archives: доби

Tag Archives: доби

Пендаровски за неколку часа собра над 15 илјади потписи

Кандидатот на СДСМ и Коалицијата, Стево Пендаровски ја доби огромната поддршка на граѓаните за неговата кандидатура за претседател на државата во сите градови во Република Македонија. За кандидатурата на Пендаровски се изјаснија во само еден ден над дваесет илјади граѓани, ...

Read More »