Don't Miss
Home / Tag Archives: еден

Tag Archives: еден

Во Битола само 1 позитивен

Денеска регистрирани се 36 оздравени пациенти. Од нив 2 пациенти од болничко лекување и 34 кои се лекуваа во домашни услови. На Инфективната клиника во Скопје почина пациент на 80 години од Скопје, лекуван на клиниката од 21 април. Во ...

Read More »

Стево Пендаровски кандидат за претседател на СДСМ и ДУИ

Стево Пендаровски е заедничкиот кандидат на СДСМ и ДУИ Раководството на СДСМ вечерва на состанокот ги разгледала кандидатурите на 24 кандидати кои се пријавиле на огласот што го распиша паријата и зазела дефинитивен став дека Пендаровски е најдобриот кандидат во ...

Read More »

Зијадин Села ќе го оспори Законот за амнестија на Уставен суд

Алијансата за Албанците најави дека ќе поднесе иницијатива до Уставен суд за оценување на уставноста на Законот за амнестија. – Собранието по скратена постапка донесе закон за амнестија. Со Законот ќе бидат амнестирани одредени луѓе директно вмешани во настаните од ...

Read More »

Еден мртов и четворица повредени во сообраќајка кај Битола

Еден мртов и четворица тешко  повредени лица е билансот на тешката сообраќана несреќа која се случи вечерва на патот Битола-Прилеп Во несреќата, која се  случи кај бензиската пумпа “Пелагонија Петрол” на самиот влез за Битола, дошло до страотен судир во ...

Read More »