Home / Tag Archives: експлозија

Tag Archives: експлозија

Најмлаку седум лица загинаа во експлозијата на воз во Бугарија

Најмалку седум лица загинаа, а повеќе од 25 се повредени во несреќата што утрово се случи близу бугарското село Хитрина. Тројца од повредените се во критична здравствена состојба. До несреќата дојде во 04.40 часот, кога товарен воз , кој превезувал ...

Read More »

МВР: Експлодирал проектил во близина на зградата на Владата

Отако станарите кои живеат во близина на Владата на Република Македонија реагираа дека слушнале силна експлозија во 21.55 часот, екипи на МВР излегоа на терен. Екипи за антитероризам веднаш излегле на местото и од извршениот увид пронајдено е местото на ...

Read More »