Home / Tag Archives: Еурофарм Пелистер

Tag Archives: Еурофарм Пелистер

Прием на ракометарите на „Еурофарм Пелистер“ кај градоначалникот Коњановски

По освојувањето на шампионската титула за сезоната 2023/2024 година, ракометарите на Еурофарм Пелистер, денеска, имаа прием кај градоначалникот на Општина Битола, Тони Коњановски. Градоначалникот истакна дека Битола веќе втор ден живее со ракометната еуфорија, која што започна во саботата вечерта, ...

Read More »