Home / Tag Archives: факт

Tag Archives: факт

Андреј Ковачев: Цар Самуил е бугарски цар, Григор Прличев е Бугарин!

Откако бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов ги разгоре страстите во македонско-бугарските односи, за ова прашање на социјалните мрежи се произнесе и бугарскиот европратеник Анреј Ковачев. „Македонија треба да биде во НАТО! Треба да се почитува и договорот со Бугарија! Историските избори ...

Read More »