Home / Tag Archives: ферибот

Tag Archives: ферибот

Од запалениот грчки ферибот досега спасени 251 лице

Од запалениот грчки ферибот „Норман Атлантик“ до утрово се спасени 251 патник и членови на екипажот, јавија италијанските медиуми. Досега е потврдено дека едно лице е загинато, а две други се повредени, по пожарот што избувна на бродот во делот ...

Read More »