Don't Miss
Home / Tag Archives: глас

Tag Archives: глас

Катица Јанева:Гласот на снимката е мој.

Италијанскиот весник „ Ла Верита“, утрово објави нов запис во траење од 12 минути составен од серија разговори меѓу Јордан Камчев,осомничен во случајот империја на СЈО иБојан Јовановски и Зоран Милевски кои се осомничени во случајот„Рекет“. Во една од снимките ...

Read More »

Чиј е фудбалскиот клуб Пелистер?

Кога станува збор за фудбалскиот клуб Пелистер, кој во минатото првенство ја напушти Првата фудбалска лига, по се изгледа дека има и трето полувреме. Во последно време, а особено по испаѓањето на Пелистер се почесто и погласно се поставува прашањето ...

Read More »

Од 544 на Конгресот присутни 411 делегати

Верификационата комисија на Конгресот на ВМРО-ДПМНЕ констатираше дека од 544 делегати, присутни се 411. Со ова е исполнет условот за одржување на Конгресот според партискиот Статут, е тоа е да се присутни две третини од вкупниот број делегати. За претседател ...

Read More »

ДИК: Право на глас имаат 1.784.416 граѓани

Во Избирачкиот список за предвремените парламентарни избори на 11 декември запишани за гласање се 1.784.416 полнолетни државјани на Република Македонија. Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го заклучи Избирачкиот список за претстојните избори и го одреди изгледот на избирачкото ...

Read More »