Home / Tag Archives: Ѓоко Хаџиевски

Tag Archives: Ѓоко Хаџиевски

На тренинг со Ѓоко Хаџиевски, тренер на Пелистер: Напредуваме подобро од предвиденото

Иако,  во саботата беше последниот врнежлив ден тоа не беше пречка фудбалерите на Пелистер заедно со својот тренер Ѓоко Хаџиевски го одработуваа попладневниот тренинг. По завршувањето на два и пол часовниот тренинг тешко беше да се каже дали тоа што ...

Read More »

Хаџиевски: Посилни сме од есенскиот Пелистер

Фудбалерите на Пелистер во неделата се вратија во Битола по 14 дена подготовки кои ги минаа во Белек, Анталија. По двете седмици на “пелистерци“ им преостануваат помалку од две седмици до стартот на пролетниот дел кој е закажан за 1 ...

Read More »

Ѓоко го врати оптимизмот

Фудбалот и Пелистер повторно се топ -тема меѓу битолчани. По подолго време, повторно љубителите на фудбалот во Битола, но и другите битолчани, на кои фудбалот не им е најважната споредна работа на светот, со многу љубов и оптимизам зборуваат за ...

Read More »

Ѓоко Хаџиевски повторно на кормилото на ФК Пелистер

Ѓоко Хаџиевски по 24 години отсуство повторно е на чело на фудбалскиот клуб Пелистер. Денеска во присуство на градоначалникот на Битола, д-р Владимир Талески, сопственикот на клубот  и фирмата “ Цермат “ Зоран  Ристевски, како и првиот човек на Пелистер, ...

Read More »

Ѓоко Хаџиевски по 23 години повторно тренер на Пелистер

На денешното Собрание на фудбалскиот клуб Пелистер, кое се одржа во хотел “Милениум” во Битола за нов шеф на стручниот штаб на Пелистер е назначен еден од најдобрите тренери на Македонија и екс- селектор на македонската фудбалска репрезентација Ѓоко Хаџиевски, ...

Read More »