Home / Tag Archives: горан пандев

Tag Archives: горан пандев

Пандев потпиша двегодишен договор со Галатасарај

По бројните шпекулации дека нашиот интернационален фудбалер Горан Пандев ќе се пресели во Велика Британија, Шпанија, оти ќе игра за Милан или за Херта Берлин, Пандев денеска стави потпис на двегодишниот договор, со кој се обврзува дека наредните две години ...

Read More »