Home / Tag Archives: Горан

Tag Archives: Горан

Горан Козаров:Лажно душегрижништво на ВМРО ДПМНЕ!

 По низата изнесени невистини и лажни обвинувања од страна на општинската организација и советничката група на ВМРО ДПМНЕ  кон ЈКП “ Водовод “ и раководниот тим,  во името на вистината и точното информирање на јавноста, сакам да нагласам дека не ...

Read More »

ЛДП нема да гласа за Законот за амнестија

Пратениците на ЛДП, владиниот коалиционен партнер, нема да гласаат за предлог-законот за амнестија со кој треба да бидат опфатени околу 50-тина обвинети за упадот во Собранието на 27 април лани. Ова беше кажано на седмото изборно собрание на Либералдемократите. Од ...

Read More »

Горан Милевски физички нападнат во Скопје

Лидерот на ЛДП и републички пратеник, Горан Милевски, попладнево бил физички нападнат на плоштадот во Скопје. Случајот е пријавен во полициската станица Центар, а пратеникот побарал медицинска помош. “Во 16,30 часот Г. М. пријави дека додека се движел по плоштад ...

Read More »

Горан Степановски:СДС е хунта. Од Жабени ќе направи прифатен центар за мигранти

На 15 октомври граѓаните на Битола требаше да се изјаснуваат и на референдум за мигрантите, но владеачката хунта на СДС најде начин да им го забрани тоа право. Се прашуваме – дали токму ветената послушност и соработка  во врска со ...

Read More »

Судот, а не полицијата им овозможи на Грујовски и Бошковски да избегаат

Неспроведувањето во притвор на Горан Грујовски и Никола Бошковски кои се во бегство е на одговорност на судиите, изјави Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Спасовски изјави дека полицијата не е одговорна за бегството на обвинетите, туку судството и ова ...

Read More »