Home / Tag Archives: Гостивар

Tag Archives: Гостивар

Огромен интерес за интервјуто со отец Партениј во Битолски весник

Интервјуто со игуменот Партениј во Битолски весник кое го направи нашиот дописник од Гостивар Киро Кипровски во последниот број на Битолски весник предизвика огромен и терес не само во битолската туку и пошироката македонска јавност,а го пренесоа и странство.

Read More »

Заев контра Таравари

Зоран Заев денеска во Гостивар рече дека е дојден за да побара поддршка за кандидатот на ДУИ, Невзат Бејта. Но, и порача дека најдобро би било противкандидатот на Бејта, Арбен Таравари да остане министер во неговата влада. -Јас сум дојден ...

Read More »