Home / Tag Archives: грчки

Tag Archives: грчки

Грчки автобус излета(л) од патот

Автoбус излетaл oд пaтoт и се превртел вo близинa нa пaтaринaтa кaј Велес, пoтврдувaaт  oд Министерството за внатрешни работи. Спoред првичните инфoрмaции се рaбoти зa грчки aвтoбус, кoј изгубил кoнтрoлa при вoзењето. Несреќaтa се случилa нa 300 метри oд местoтo ...

Read More »

Исчезна грчкиот амбасадор во Бразил

Грчкиот амбасадор во Бразил, Кирјакос Амиридис, е исчезнат една недела и постои сомнение дека е убиен за време на неговиот одмор во Рио де Жанеиро. Грчките медиуми пренесуваат информација од „Ројтерс“ дека бразилската полиција нашла јагленосано тело во автомобил со ...

Read More »

Од запалениот грчки ферибот досега спасени 251 лице

Од запалениот грчки ферибот „Норман Атлантик“ до утрово се спасени 251 патник и членови на екипажот, јавија италијанските медиуми. Досега е потврдено дека едно лице е загинато, а две други се повредени, по пожарот што избувна на бродот во делот ...

Read More »