Home / Tag Archives: Хилтон

Tag Archives: Хилтон

Илјадници евра државни пари Канчевска трошела за лични задоволства

Четири илјади и триста евра од личната картичка на екс-министерката за култура Елизабета Канчевска Милевска се одлеале на сметката на прочуениот ланец хотели „Хилтон“ за само еден ден. Но, не од нејзината приватна сметка, туку од сметката на буџетот која ...

Read More »