Home / Tag Archives: Империја

Tag Archives: Империја

Замрзнат дел од имотот на осомничените во „Империја“

Кривичниот суд замрзна дел од фирмите на осомничените во случајот на Специјалното обвинителство за перење пари заведен под кодното име „Империја“. Судот информираше дека ги прифатил предлозите на СЈО да се изготват решенија со кои ќе им се наложи на ...

Read More »

Уапсени Орце Камчев и Цветан Панделевски

Бизнисменот Орце Камчев е еден од приведените по истрагата на СЈО наречена „Империја“, поврзана со перење пари, злоупотреба на службата и повластување на доверители. Меѓу уапсените е и Цветан Панделески, кој е бизнис-партнер на Камчев и татко на Дејан Панделески, ...

Read More »