Home / Tag Archives: инспектор

Tag Archives: инспектор

Уапсен инспектор од Битола кој примил поткуп

Денеска од страна на Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Сектор за корупција до Обвинителството во Битола ќе биде поднесена кривична пријава против лицето Н.Ц.(51) од Битола, за сторено кривично дело – “примање поткуп“. Станува збор за вработен ...

Read More »