Don't Miss
Home / Tag Archives: Камион

Tag Archives: Камион

Нов обид да се исчисти реката Драгор

                   Деновиве, во рамките на втората етапа од чистењето на реката Драгор, се работи на расчистување во делот од Железничкиот мост до Мојсов мост.  Екипите на КЈП „Нискоградба“, со помош на ровокопач и камион, ги отстрануваат наносите, ѓубрето и обраснатите ...

Read More »

Камион удри во трактор

Доцна синоќа, на регионалниот пат А 3, Прилеп- Битола, кај бензиската пумпа “Пелагонија Петрол “ се случи тешка сообраќајна несреќа во која се повредени две лица. Несреќата се случила кога дошло до судир помеѓу товарно возило, марка  “Фиат Дукато“, кое ...

Read More »