Home / Tag Archives: Канал

Tag Archives: Канал

Владата му подготвува импичмент на Иванов

Премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на Канал 5 рече дека укрупнување на мнозинството ќе се прави само доколку се одлучи да се поднесе импичмент за претседателот Иванов. -Има желби и тоа ќе го направиме ако мораме исклучиво за импичмент ...

Read More »