Home / Tag Archives: Каракачанов

Tag Archives: Каракачанов

(Не)политичките пораки на Каракачанов

                           Во предвечерјето на распуштањето на Македонскиот парламент и распишувањето на предвремените парламентарни избори, во Битола се одржа промоција на книгите на министерот за одбрана и вицепремиер во Владата на Бојко Борисов,  Красимир Каракачанов за Тодор Александров и полковникот ...

Read More »