Don't Miss
Home / Tag Archives: Катица;Груевски

Tag Archives: Катица;Груевски

Членството се собира да ја спречи Катица да го уапси Груевски

Поддржувачи и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ и денеска се собираат пред Кривичниот суд во Скопје, каде протестираат поради новите обвиненија од СЈО. Кривичниот суд денеска одлучува по барањата од СЈО за притвор на за поранешниот премиер Никола Груевски, како и високи функционери ...

Read More »