Home / Tag Archives: Кичеец

Tag Archives: Кичеец

Боки 13 се закани со отворање на Пандорината кутиај

На крајот на денешното рочиште за случајот “Рекет”, Бојан Јовановски најави дека ќе ја отвори Пандорината кутија, за која зборуваше уште пред да биде уапсен, односно рече дека клучот е во негови раце. Тој уште еднаш од судот побара јавноста ...

Read More »

Три години затвор за Кичеец

Зоран Милевски Кичеец е осуден на 3 години казна затвор, откако вчера на судењето за случајот „Рекет“ призна вина. Пресудата денеска беше соопштена во Кривичниот суд, а Кичеец присуствуваше на објавувањето. -Судот како отежителни околности ги ценеше тежината на кривичното ...

Read More »