Home / Tag Archives: кик-бокс

Tag Archives: кик-бокс

Четири медали за Македонија на ЕП во кик-бокс

Македонската кик-бокс репрезентација своето учество на Европското првенство во Лутраки, Грција го заврши со четири медали по два сребрени и бронзени. По денешните порази во финалните борби сребро освоија Милан Кубан и Марија Божиноска, додека бронзени медали им припаднаа на ...

Read More »

Самураите подготвени за државното

Кик боксерите на кик-бокс клубот Самурај од Битола деновиве ги завршуваат подготовките за претстојното државно првенство во кик-бокс за сите возрасти, кое ќе се одржи в сабота во Штип во организација на Кик-бокс федерацијата на Македонија. Тренерот на Самурај, Тони ...

Read More »

Скантата и Димсата не го поминаа првото коло

Иако,  на Eвропското првенство во кик-бокс кое се одржува деновиве во Шпанија,  отпатуваа со оптимизам дека имаат можност да стигнат до медал, двајцата македонски репрезентативци од Битола, Александар Најдовски – Сканта и Александар Димовски – Димса не го поминаа првото ...

Read More »

Кик- бокс клубот “Самурај“ 100% реализација

Во саботата, на 30.08.2014 г. во Спортската сала “Гемиџии“ во Велес, во организација на Кик-боксинг федерацијата се одржа изборно државно првенство во кик-бокс на кое учество зедоа најдобрите кикбоксери од Кик-бокс клубот “Самурај“ од Битола, при што сите покажаа гладијаторски ...

Read More »