Home / Tag Archives: Кореја

Tag Archives: Кореја

Блаже Докуле награден во Јужна Кореја

Деновиве по десетти пат, карикатурите на Блаже Докуле  беа наградени во Сеул, Јужна Кореја. На Меѓународен фестивал за карикатури  во Јужна Кореја, Докуле доби награди за четири негови карикатури на темата “топло-ладно”. На Меѓународниот фестивал за карикатури во Сеул, Јужна ...

Read More »

Северна Кореја со видео порака му се обрати на Трамп

Северна Кореја објави видео снимка со која се заканува со испалување на ракети во близина на американската територија Гуам, истовремено заканувајќи и се на САД со „немилосрдна освета“ поради игнорирање на предупредувањата на Пјонјанг во врска со американските воени вежби ...

Read More »