Don't Miss
Home / Tag Archives: КПУ

Tag Archives: КПУ

Катица на распит кај Рускоска

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е третоосомничена за случајот „Рекет“, околу пладне со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде што издржува мерка притвор, беше донесена на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција. ...

Read More »