Home / Tag Archives: кризна

Tag Archives: кризна

Мицкоски предлага воведување кризна состојба во државата

Опозицијата со конкретни мерки во борбата со корона вирусот. Бараат прогласување на кризна состојба во земјата и помош за стопанството. Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски бара од надлежните итно да набават антисептични средства, заштитни маски и ракавици кои ќе ...

Read More »

Ден на жалост во Македонија по невремето кое зеде 21 жртва

Во чест на загинатите 21 лице кое животот го загубија во големото невреме кое ги зафати Скопскиот и Тетовскио регион,  Македонија денеска одбележува Ден на жалост. Последната информација од Министерството за внатрешни работи вчера беше дека од  пронајдените 21 лице, ...

Read More »