Don't Miss
Home / Tag Archives: куче скитник

Tag Archives: куче скитник

Битолчанец од балкон на Широк Сокак со воздушна пушка пукал кон куче скитник

Битолчанец од балконот на неговата куќа на најамбиенталната улица Широк Сокак со воздушна пушка пукал кон куче скитник кое било на улицата, соопштија од Битолската полиција. Настанот се случил вчера, а полицијата му ја одзела воздушната пушка.           -На 17.04.2024 ...

Read More »